12ο Φεστιβάλ 21-25 Οκτωβρίου 2015
Add your e-mail to our mailing list

Πρόγραμμα προβολών 10ου Διεθνούς Φεστιβάλ Κινηματογράφου Νάουσας

Το Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Νάουσας ανακοινώνει το πρόγραμμα προβολών της 10ης διοργάνωσης που θα πραγματοποιηθεί στο διάστημα 25-29 Σεπτεμβρίου 2013.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ 2013

 

 

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 21.15

THAT WASN'T ME

Esteban Crespo | Ισπανία

 

 DEATH OF A SHADOW

Tom Van Avermaet |Βέλγιο

 

VOICE OVER

Martin Rosete | Ισπανία

 

 

ΠΕΜΠΤΗ 17.45 3D

 

THE BIG SHOWDOWN

Rivat Jaean Nicolas | Γαλλία

 

THE COLLECTION

Andrew Murchie | Ηνωμένο Βασίλειο

 

ATM

Andrew Murchie | Ηνωμένο Βασίλειο

 

HIDDEN

Andrew Murchie | Ηνωμένο Βασίλειο

 

COMPLICATED MINDS

Guillaume Beck | Γαλλία

 

THE FAIRY-TALE COOKERY CHRONICLE

Kamil Jaworek | Πολωνία

 

ΠΕΜΠΤΗ19.20

 

NANTES

Rene van Rooyen | Νότια Αφρική

 

THE LIGHT OF THE WORLD

Fernando Martinez | Ισπανία

 

FIRST STEPS

Gregory Lecocq | Βέλγιο

 

PENUMBRA

Arlo Catana | Μεξικό

 

ΠΕΜΠΤΗ21.00

 

WATER!

Mikel Rueda | Ισπανία

 

MAYBE LATER

Philipp  Doering | Γερμανία

 

NUMBER 51

Hannah Fitzpatrick | Αυστραλία

 

DEAD TRAFFIC

Roman Safin | Ρωσία

 

TO THE OTHER SIDE

Alicia Albares | Ισπανία

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17.45

 

WITH YOU

Christian Mejia | Κολομβία

 

WHEN THE COLD WIND BLOW

Wei Liang Chiang | Ταϊβάν

 

THE PROMISED ONE

Julien Soudet | Γαλλία

 

FROM MYSELF

Carlos Melim | Πορτογαλία

 

THE HEART

Egor Ladkin | Ρωσία

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ19.20

 

ALBA

Isak Ferriz | Ανδόρα

 

STAGE THREE

Nathan Nill | Γερμανία

 

SPHINX

Κωνσταντίνος Καραμαγκιόλης | Ελλάδα

 

MATILDE

Vito Palmieri | Ιταλία

 

THE WATER WELL

Yury Evdokimo | Ρωσία

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21.00

 

THE MASS OF MEN

Gabriel Gauchet | Ηνωμένο Βασίλειο

 

DEATH CHASE

Angel Comez Hernantez | Ισπανία

 

WELCOME YANKEE

Desjardins Benoit | Καναδάς

 

STILL GOT LIVES

Jan-Gerrit Seyler | Γερμανία

 

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 17.45

 

ELEPHANT IN THE ROOM

Perty Guilherme| Βραζιλία

 

COMMEMORATION

Iryna Tsilyk | Ουκρανία

 

CHEATING

Alexander Topcheev , Serg Lebedev | Λευκορωσία

 

PASAK

Nell Eu | Μαλαισία

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 19.20

 

SSSH!

Laura M. Campos | Ισπανία

 

LIPSTICK

Simon Carla | Ηνωμένο Βασίλειο

 

MORE THAN TWO HOURS

Ali Asgari | Ιράν

 

BETWEEN A ROCK AND A HARD PLACE

Cyril Battarel | Γαλλία

 

DEDOVSHCHINA

Maxim Kuphal-Potapenko | Γερμανία

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 21.00

 

THE LAST BORDER

Daniel Butterworth | Γερμανία

 

THE WRONG MAN

Roberto Goni  | Ισπανία

 

TIGER BOY

Gabriele Mainetti | Ιταλία

 

SIX

Bahaa El Gamal | Αίγυπτος

 

BEHIND THE MIRRORS

Julio O.Ramos | Περού

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 17.45

 

THE PURITANS

Sean Robinson | ΗΠΑ

 

NOT LESS THAN 50KG

Maryna Artemenko | Ουκρανία

 

RING

Maciej Cendrowski | Πολωνία

 

ON THE BEACH

Marie-Elsa Sgualdo | Ελβετία

 

YOU CAN’T GET SOMETHING FROM NOTHING

Νάνσυ Σπετσιώτη | Ελλάδα

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 19.20

 

MR. SMITH & MRS. WESSON

Jorge Saaverda | Ισπανία

 

THE MAID

Sasha Zimmermann | Γερμανία

 

TRFCK

Ίων Παπασπύρου, Ζήσης Κοκκινίδης | Ελλάδα

 

ROCK BOTTOM

Pablo Giles | Μεξικό

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ 2013

ΠΕΜΠΤΗ 19.00

ONE MAN

Graciliano Camargo | Βραζιλία

 

ALDAR AND THE GREY WOLF

Rim Sharafutdinov | Ρωσία

 

BOMBA &BADAWA

Mohammad Abdillah | Σινγκαπούρη

 

THE CATRINETA SHIP

Artur Correia | Πορτογαλία

 

REALITY 2.0

Victor Orozco Ramirez | Γερμανία, Μεξικό

 

SHADOW PLAY

Sinan Sertel | Τουρκία

 

THE COLLECTOR

Zachary Green | Καναδάς

 

REVERIE

Valentin Gagarin, Shujun Wong, Robert Wincierz  | Γερμανία

 

PROJECT K-9

Francisco J. Cabrera | Ισπανία

 

THE MOONERS

Xenia Belchenko | Ρωσία

 

NYOSHA

Liran Kapel | Ισραήλ

 

SHORT TIPS FOR ARTISTS - TIP #12

Csongor Gazdag | Σερβία

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 19.00


LIVING PICTURES

Tatiana Skorlupkina | Ρωσία

 

ZIEGENORT

Tomasz Popakul | Πολωνία

 

DROPS

Denes Ruzsa | Ουγγαρία

 

CREAMEN

Esther Casas | ΗΠΑ. Ισπανία

 

WHY NOT KILL A FLY

Farhad  Alezadeh | Ιράν

 

DOUBLE OCCUPANCY

Fabian Giessler | Γερμανία

 

BEERBUG

Ander Mendia | Ισπανία

 

FORBIDDEN ROOM

Ricardo Almeida, Emanuel Nevado | Πορτογαλία

 

CITY

Dzianis Mizhui , Andrei Tokindang | Λευκορωσία


ΚΥΡΙΑΚΗ 19.00

 

DREAMLESS

Daniel del Valle | Ισπανία

 

TENGRI

Alisi Telengut | Καναδάς

 

NOISE

Tatiana and Olga Polietkova | Ρωσία

 

JESSICA

Jessica Harris | Αυστραλία

 

BLUE AND MALONE, DETECTIVES IMAGINARIOS

Abraham Lopez | Ισπανία

 

FROM DAD TO SON

Nils Knoblich | Γερμανία

 

IT IS RAINING

Anna Shepilova | Ρωσία

 

MEE

Letty Felgendreher | Γερμανία

 

UNDER THE PILLOW

Isabel Herguera | Ισπανία

 

THE HOPPER

Alex Bruel Flagstag | Γερμανία, Δανία

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑΣ SEE TALENTS 2013


 

ΤΕΤΑΡΤΗ 19.00

 

INCREASER
Sergii Bazhenov | Ρωσία

 

WITH AN OPEN HEART
Denis Kurochka | Ρωσία

 

FIRST LADY OF DUBRAVA
Barbara Vekaric | Κροατία

 

VANYA
Oksana Artemenko | Ουκρανία


 

ΠΕΜΠΤΗ 16.30

A MATTER OF TIME
Γαβριήλ Αθανασίου | Ελλάδα

 

GAMBLING AT DAWN
Vladimir Rozin | Ρωσία

 

SIN
Agnel Chobanov | Βουλγαρία

 

OUR BAD WINTER

Grzegorz Zariczny | Πολωνία

 

ΠΕΜΠΤΗ 17.45

 

THE KISS
Filip Gieldon | Πολωνία

 

FIRST LESSON IN LOVE
Tomer Werechson | Ισραήλ

 

ECHO
Marcin Philipowicz | Πολωνία

 

ΤΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟΝ
 Άλκης Σδουγκος | Ελλάδα

 

HOLD YOUR HAND
Daria Shumakova | Ρωσία

 

 

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16.30

 

PENGUINS
Δημήτρης Ζάχος | Ελλάδα

 

ANCA, ABOUT GUILT
Ioana Turcan | Ρουμανία

 

DIPTYCH
Anastasia Galkina | Ρωσία

 

THE PIANO

Ε. Μοσχονά, Κ. Χαρτζουλάκη-Μερολλέ, Γ. Ψυχογιού | Ελλάδα


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17.45

 

LETHARGY
Paul Petropavlov | Ρωσία

 

FRAMED

Ondrej Hudecek | Τσεχία

 

RAINY DAYS
Μιχάλης Δημητρίου | Ελλάδα

 

ALL SOULS' DAY

Aleksandra Terpinska | Πολωνία


SCHOOLHEATING.GR

Αλέξανδρος Πανταζούδης | Ελλάδα




ΣΑΒΒΑΤΟ
16.30

 

LITTLE BIRDY
Nikolin Murdonja | Σλοβενία

 

MIRUNA
Piotr Sulkowski | Πολωνία

 

THE PARTY

Δ. Χριστοδούλου, Δ. Μαστοράκος, Ει. Παυλιτίνα | Ελλάδα

 

SVOYAKI

Sergey Siliava | Ουκρανία

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 17.45

 

POST SCRIPTUM
Ι. Φραγκιουδάκη, Δ. Διονυσίου, Ε. Χασσάπη | Ελλάδα

 

THE FIRE
Artem Volkchov | Ρωσία

 

CROSSING OVER

Θοδωρής Βουρνάς | Ελλάδα

 

POOR GIRL. POOR BOY

Bacs Ildiko | Ρουμανία

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 16.30

 

THE SAMARITAN' S APPLE
Θεοφάνης Τοψαχαλίδης | Ελλάδα

 

RETURN
Shay Levi | Ισραήλ

 

AFTER SHAVE

Nail Pelivan | Τουρκία

 

THESE THINGS HAPPEN
Grigori Kurdyaev | Ρωσία

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 17.45

 

WOLF'S CLOTHING
Olga Kalagate | Πολωνία

 

HEARTS IN VAIN
Csullog Edina | Εσθονία

 

IOANA

Iulia Puica | Μολδαβία

 

CRIME AND PUNISHMENT

Lyubov Finogenova | Ρωσία

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ SEE TALENTS 2013

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19.00

LOVE GOES THROUGH THE STOMACH

Γεωργία Βαρδέ | Ελλάδα

 

WHERE DO THE WILD BUTTERFLIES GROW?

Vladka Macurova | Ηνωμένο Βασίλειο - Τσεχία

 

DON'T BE CURLY

Veronika Jelinkova | Τσεχία

 

SELF-RECOGNITION

Edward Kurczewski| Πολωνία

 

DEER VALYA

Djalil Rizvanov | Ρωσία

 

STOP HUMAN TRAFFICKING

Μαρία Δούνη | Ελλάδα

 

STORY OF FIASCO

Nataliya Ilchuk | Ουκρανία

 

UNCEPISTA

Borbala Tompa | Ουγγαρία

 

THE TWINKLING PRESENT

Keller Jan | Γερμανία

 

LOOK AT MY EYES!

Katalin Egeli | Ουγγαρία

THE FLOOD

Vasiliy Koretskiy | Ουκρανία. Κύπρος, Ρωσία

 

FIRST FISH

Veronica Gottlichova | Τσεχία

 

BITE

Marta Magnuska | Πολωνία

 

THE IMAGE DISAPPEARS

Γαρυφαλία Καλλίνικου | Ελλάδα

 

ONCE UPON A TIME THERE WAS A CHILD

Ana-Maria Lemnaru | Ρουμανία

 

A BREAK-UP

Αναστασία Μελαγονήτου | Ελλάδα

 

HAM STORY

Eliska Chytkova | Τσεχία

 

WHY CAN'T YOU JUST SEE ME?

Ελένη Τομαδάκη  | Ελλάδα

 

THE BUG

Γιάννης Λιόλος | Ελλάδα

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ EXPERIMENTAL 2013

ΠΕΜΠΤΗ 17.00


I SEE YOU

Tatiana and Olga Poiektova | Ρωσία

 

MOVEMENT#4

Daniel Hopkins | Ηνωμένο Βασίλειο

 

CONVICTION

Συμεών Καραγαβριιλίδης| Ελλάδα

 

LAPITHS AND CENTAURS

Muller  Frank |Γερμανία

 

MONK

Geoffrey Sexton |ΗΠΑ

 

NUVED

Burnd Thiele |Γερμανία

 

NOCTURN

Hoyme Kai Welf | Γερμανία

 

ENTANGLEMENT

Tatiana Ferahian | Κύπρος

 

THIS TOO SHALL PASS

Natalie Kerman | Μαρόκο

 

PORTRAIT

Jeroen ter Welle | Ολλανδία

 

THE PARTING DANCE

Gerard Freixes Ribera | Ισπανία

 

DREAMT OF…

Ειρήνη Μπενέκου| Ελλάδα

 

DESIRE

Anna Bajjou | Ηνωμένο Βασίλειο

 

HOW TO DISAPPEAR COMPLETELY / POEM #61

Boris Eldagsen | Γερμανία

 

ΠΕΜΠΤΗ18.00


TERRAM-LAND AND SEA

Antonio Osorio | Πορτογαλλία

 

WERBUNG

Glanzel  Thomas | Αυστρία

 

TA PANTA REI

Kostantinos Goutos | Γερμανία

 

SHIFT

Max Hattler |Γερμανία

 

ATHENS EVILUTION

Δημήτρης Τσατσούλης| Ελλάδα
Χάρης Κουρκούλης| Ελλάδα 

 

TAPE LOADING ERROR

Sandra Araujo |Πορτογαλία

 

INTUITIVE LANDSCAPE

Fabio Monni | Σουηδία

 

PARTICLE ACCELERATION

Simone Catharina Gaul |Γερμανία

 

WARPING ON WATER #5

Gilles Blaize , Julien Trefouel |Ηνωμένο Βασίλειο, Γαλλία

 

178.98

Andy Goule |Ηνωμένο Βασίλειο

 

THE REAP

Iar Lionel Arondaing | Φιλιππίνες

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 17.00


THE SECLUDED GROVE

Toby Tatoum |Ηνωμένο Βασίλειο

 

TWO TOO ODD

Dave Lojek | Αυστρία

 

ONE LINE

Δημήτρης Αργυρίου| Ελλάδα

 

OLOCBOLOC

Shon Kim |Ν. Κορέα

 

ONLY FOR YOU

Dairo Cervantes | Αργεντινή

 

WHAT REMAINS

Liv Scharbatke |Γερμανία

 

 NIGHTFALL OF EDEN

Κωσταντίνα Νταινα Παπαδάκη| Κύπρος

 

PARONIRIA

Mauricio Sanhueza |Περού

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00


SPECTROGRAPHY OF A BATTLE

Fabio Scacchioli, Vincenzo Core | Ιταλία

 

THE CLOCK

Maximilian Niemann |Γερμανία

 

MISSING PARTS

Alfredo Covelli | Παλαιστίνη

 

 [SEMAPHORE]

Barbara Friedman , Kedzior Gilivanka |Γαλλία

 

WALKING PRAIRIE

Simone Stoll | Γερμανία, ΗΠΑ

 

FIRST PERSON SHOOTER

Jean Mickel Rolland |Γαλλία

 

FLUX

Κώστας Μακρινός| Ελλάδα

 

SING UNDER

Jung Hee Seo | Γαλλία

 

FALLEN FRAMING

Γιώργος Ναλπαντίδης, Χριστίνα Καλαϊτζή| Ελλάδα

 

SWARGADWAR-IN SEARCH OF HEAVEN

Amartya  Bhattacharyya | Ινδία

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ EXPERIMENTAL SEE TALENTS 2013

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ17.00

 

WAVES IN AGONY

Καραμπέλας Αθανάσιος| Ελλάδα

 

 I AM HUMAN

Μιχάλης Λυγκιάρης| Ελλάδα

 

01.01

Egle Abromaite | Λιθουανία

 

SISTERS

Lea Vidakovic | Βέλγιο

 

AND I LOVED ONLY YOU…

Daniel Nicolae Djamo  | Ρουμανία

 

UNTITLED

Malgorzata Goliszewska |Ρουμανία

 

DEVILRY 7: MERRY CHRISTMAS!

Denis Kant | Ουκρανία

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ18.00

 

VISITORS

Dmytro  Bondarchuk | Ουκρανία

 

CLEAN FUN

Moritz Matschke | Αυστρία

 

YEARS

Ondrej  Hudesec | Τσεχία

 

;;;->->?!?!(1,2,3….15)!!!

17 μαθητές του 9ου Δ.Σ.  Αγ. Δημητρίου  | Ελλάδα

 

AWAKENING

Τάσος Καυκάς, Σκαμαγκούλη Αμαλία, Αλεβίζου Μυρτώ | Ελλάδα

 

AUTOFOCUS

Iliyana Kancheva |Βουλγαρία

 

….AND I WILL HONOR YOU

Γιώργος Τόγιας| Ελλάδα

 

MA MAISON

Εύη Στάμου| Ελλάδα

 

AUTOSUGGESTION

Boriana Cherneva  | Βουλγαρία

 

PRESS_TO PRESTO

Χρήστος Μητσιάνης| Ελλάδα

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ MOVILE 2013

ΣΑΒΒΑΤΟ 17.15

BEN

Kuesti Fraun | Γερμανία

 

LIFE AND HEREAFTER

Khaled Khella |Αίγυπτος

 

TELL ME ABOUT YOURSELF

Simon  O’Neil  |Ηνωμένο Βασίλειο, Ιρλανδία

 

EXERCISE TO LOOK THROUGH WALLS

Georgi Krastev | Bουλγαρία

 

RESTORING THE SUMMER

Cvetav and Georgi Krastev | Βουλγαρία

 

NIGHT LIGHTS

Marina Moshkova | Ρωσσία

 

LITTLE THINGS REMIND ME

Alina Gavrielatos |Ελλάδα, Ηνωμένο Βασίλειο

 

INSIDE TOWN

Μιχαήλ Φελάνης| Ελλάδα

 

DUALISM

Angel Chobanov | Βουλγαρία

 

FAN CLUB

Νίκος Ράκκας| Ελλάδα

Ανακοινώσεις



Menu
12th NIFF





Movibeta

FestHome












Με τη στήριξη

       

Με τη συνεργασία

           

Χορηγός βραβείου κοινού

   

Χορηγοί

               
               

Χορηγοί επικοινωνίας

           
designed by Colibri TORUS internet applications